poniedziałek, 26 stycznia 2015

[Dramatis Personae] Klanarchia - Szperacz, Szabrowniczka Soldacka


Szperacz (tak naprawdę Tatiana) to młoda Szabrowniczka z Kompanii Deszberskich Tarczowników. Klan ten prowadził nomadyczny tryb życia, jak to na niektórych Soldatów przystało, i jak na Soldatów przystało, wynajmowali podczas wędrówki swoje usługi tym, którzy chcieli za nie płacić. Pewnego dnia do klanu przybył pewien wędrowiec, który zawrócił w głowie jednej z tutejszych dziewcząt. Nomada z klanu była matką Szperacz, a tajemniczy przybysz (przyszłość pokazała, że był to Asasyn Hanzycki) był jej ojcem.

Pierwsze lata życia Szperacz miała spokojne. Mała szybko rosła, chociaż jej Kondycja była... Ułomna, w porównaniu do innych młodych Deszberskich Tarczowników. Nadrabiała to jednak Wybitną Wolą.

Kiedy miała 10 lat, Deszberscy Tarczownicy spotkali się z Hanzyckim Rodem Stelligo, dla których mieli pracować jako ochrona przez rok i jeden dzień. Niestety, kolejnego dnia miało miejsce Tajemnicze Morderstwo. Został zabity jeden z wysoko postawionych Patronów, a ojciec Szperacz przepadł jak kamień w wodę. To był naprawdę bardzo ciężki okres dla Szperacz i jej matki, ale Kompania Deszberskich Tarczowników stanęła za swoimi (oskarżony został w końcu "ten obcy" dla Kompanii).

Dwa lata później Szperacz wraz z innymi młodymi Soldatami i w towarzystwie dwóch doświadczonych Siepaczy wyruszyli na wyprawę do pewnych opuszczonych, i jak się wydawało - bezpiecznych ruin. Mieli tam oddać się treningowi, ale niestety, znajdowało się tam leże pewnego Stwora. Młoda Szperacz wraz z innymi Soldatami stanęła w Oko w Oko z Bestią. Kolejne chwile, a nawet kolejne dni, zatraciły się w pamięci jej młodego umysłu. Jak Szperacz doszła do siebie, okazało się, że została odnaleziona przez Kompanię po trzech dniach. Nikt oprócz niej nie przeżył tego spotkania, a śladów Bestii nigdy nie odnaleziono. Żałoba, szloch i rozpacz nad młodym kwiatem trwała tydzień, była to bowiem wielka strata i poważny cios dla Deszberskich Tarczowników. Sama zaś Szperacz, chociaż nie wyglądało na to by wyszła z jakimś poważniejszym uszczerbkiem na zdrowiu, została dotknięta Przekleństwem. Nie zdaje sobie ona z tego sprawy, ale od tamtego wydarzenia ogarnia ją Szaleństwo.

Minęły kolejne dwa lata, a już w pełni przystosowana do życia Szperacz dorwała się do pewnych Tajemniczych Zapisków. Kilka tygodni poświęciła, by je rozszyfrować, oraz odkryć jaką tajemnicę skrywały za sobą. W końcu się udało, i już wiedziała gdzie wyruszy w najbliższym czasie. Pytanie tylko, czy znajdzie jakiś towarzyszy, którzy postanowią razem z nią wyruszyć w nieznane w poszukiwaniu tajemniczego obiektu? Oddając swe modlitwy do Srogieja (który w swoim kaprysie chce, by Szperacz pokonała silnego splugawionego w bezpośredniej walce), zastanawia się, co przyniesie przyszłość...

Uff, no tak wygląda jakoś historia mojej postaci złożona do kupy, po losowaniu tych wszystkich elementów. Chyba nie jest tak źle? Jakieś poprawki, bo łamię kanon Klanarchii, lub coś jest niezgodne z czymś tam?

Szperacz wygląda jakoś tak:
Bez tego miniguna oczywiście, ale jak na chucherko, ma niezłe Dźwiganie.

Statystyki? Umiejętności wyglądają tak:

Artyzm: 3
Bijatyka: 3
Blef: 2
Czujność: 4
Dominowanie Ducha: 1
Dźwiganie: 7
Krycie się: 3
Kult przodków: 2
Legendoznawstwo: 5
Negocjacje: 1
Obycie: 1
Parkour; 3
Pasja: 3
Przeprawa: 3
Rzemiosło: 2
Rzucanie: 3
Strzelectwo: 2
Transmutacja Substancji: 1
Uzdolnienia Techniczne: 4
Walka Bronią: 5
Wiedza o Sługach Ciemności: 2
Zaklinanie Ciała: 3
Zimna Krew: 6
Zmysł Natury: 2

Manewry Bojowe: Adept (Wściekły Atak), Wściekły ogar, Wyrachowanie, Odpowiedź Żmii

Socjotechniki: Wytknięcie Błędów, Zaufaj Mi, Wiarygodny Rozmówca (Błyskawiczna Riposta)

Zagrywki: To Tylko Draśnięcie, Cholerny Fart

Zdolności Specjalne: Miejski Łowca

Zdrowie: 5, Nieugiętość: 5, Moc: 6, Splugawienie: 7

Średniozamożna

Ekwipunek: Soldat + Przepatrywacz

1 komentarz:

  1. Minigun może być - w podręczniku zwie się to Gradobij na opiłki metalowe. Opisany na s. 296.
    Dziwię się, że jako szabrowniczka, nie włożyłeś ani jednego wolnego punktu w parkour, przy losowaniach historii, gdy była do wyboru, też pomijałeś tę umiejkę.

    OdpowiedzUsuń