wtorek, 19 sierpnia 2014

[Raport] Armie Apokalipsy - Jak Kamień w Wodę #01


ZAŁOŻENIA I WAŻNE MIEJSCA

Saga rozgrywa się w Katanii, gdzie do tamtejszej Świątyni zostały wysłane nasze anioły (każdy na III Pieczęci). Docelowo naszych bohaterów ma być maksymalnie czworo na sesji, na pierwszej sesji zjawili się Raziel, Gamelion i Abaddon, Hazaela zaś larpowała w innym miejscu w tym czasie. Docelowo MG miało też być dwoje, ale jeden jest chwilowo zajęty.

Nasza Świątynia leży nad jakąś skarpą, i jest zabytkową dużą budowlą. Najważniejszym elementem tej Świątyni jest Agat, anielska wojowniczka z dawnych lat. Walczyła kiedyś ze Skazanymi, ale ci ją pokonali, ukrzyżowali, wydłubali oczy i odcięli piersi. Męczennica jednak zamieniła się w kamienny posąg, a z okaleczonych miejsc gdzie powinny być jej piersi, wypływa dziwna substancja którą skrzydlaci zbierają do specjalnych naczyń.

Ekskluzywny Burdel prowadzony przez Skazaną Szeherezadę. Ten dom publiczny oferuje wiele atrakcji i potrafi zaspokoić wielu klientów. Jest też kością niezgody pomiędzy tymi aniołami, które chcą zniszczyć te plugawe miejsce (głównie Raguelici), a tymi którzy uwielbiają to miejsce (prawie cała reszta, która nie jest neutralna w tej materii).

Małe mieszkanko Abaddon. Małe i skromne.

Dom Pomocy Dla Zagubionych Dziewcząt. Przystanek spokoju dla młodocianych prostytutek, uciekinierek z domu, i innych biednych zagubionych młodych śmiertelniczek. Prowadzi 5 zakonnic i ojciec Fury.

Duża posiadłość Raziela. Duża willa z przepychem.

Antykwariat Raziela. Zajmuje się nim jedna z Natchnionych Raziela - Emma.

Magazyn portowy Gameliona. Jego mieszkanie, magazyn starożytnych manuskryptów i nowoczesnego sprzętu wojskowego.


BOHATEROWIE GRACZY

Abaddon - o Abaddon można poczytać więcej tutaj. Została Akolitką u Templariusza Dusana, którego stara się prowokować do czegoś innego, niż tylko picia i palenie. Tym samym zainteresowała się zniknięciem Nessy. Bardzo się jej nie podoba, że w burdelu Freyi przebywają umysłowo zniewoleni ludzi (zwłaszcza nieletnie dziewczyny). Aratron / Ophanim.

Abaddon
Ojciec Fury - nowe męskie alter-ego Abaddon. Ten ksiądz postanowił ratować wykorzystywane dziewczynki z ulicy.
Ojciec Fury
Raziel - zimny i stanowczy anioł (Zeruel / Seraphim), o którym można poczytać tutaj. Posiada dwie natchnione, Emmę i Baelfire, oraz jedną wychowankę o imieniu Camea. Jest bardzo bogaty. Dał się poznać jako miłośnik dziewczęcych stópek, podglądacz (wojeryzm) oraz zimny tyran. Sponsoruje finansowo Abaddon. Jest też Akolitą Dusana.

Raziel
Gamelion - Ofielita / Ophanim. Cierpi na zaburzenia związane z osobowością, zna się na okultyzmie i rytuałach. Z jednej strony posiada dostęp do wielu starożytnych manuskryptów, z drugiej, do sprzętu wojskowego. Chodzi zazwyczaj w habicie i bandażach, a jego ciało pokryte jest tajemnymi tatuażami. Jest Zelotą. Jest zafascynowany skazanymi (czy tez raczej zawartością ich umysłów która pozwolić zdobyć klucze do różnych tajemnic). Ponadto poszukuje wiedźmy Eris która zabiła jego uczennice Veriel i zniszczyła jego relikwie. Interesują go też rytuały Etrusków służące do komunikacji post mortis i oczywiście zdobycie nowej relikwii .
Gamelion

Rodriguez - jedno z wcieleń Gameliona. To wersja bojowa, uzbrojona zazwyczaj po zęby, brutalna, skora do przestrzeliwania drugiego kolanka Razielowi, jeździ jeepem.

Rodriguez
Saragina - kolejne wcielenie Gameliona, nie młoda już wiedźma (zwana przez złośliwych starą dziwką). Przeklina, pluje, jest głośna i chyba lubi dzieci. Zaliczyła pocałunek z Razielem, i jeździ na rowerze.

Saragina

INNE ANIOŁY


Azizan - Ophan / Hariel / Egzekutor III. Została zapoznana przez Raziela w burdelu, gdzie otaczała się wieloma mężczyznami. Nie lubi (to chyba mało powiedziane) Inar. Flirt z Razielem skończył się wypisaniem numeru telefonu na piersi, i zapewnieniem Raziela, że poszuka (jako ten nowy) haków na Dragona i Rehaela, dwóch Raguelitów którzy chcą zamknąć burdel.

Azizan
Camea - Eloh / Zeruel / Diakon I. Bardzo młoda, nieśmiała i wystraszona Wychowanka Raziela. Tyran molestuje jej stópki, uszka, gada świństwa, sprawdza czy grzecznie leży w łóżeczku, i wyciąga wstydliwe informacje (Charyzmat Wyznanie Win). Jeszcze nie została przydzielona do żadnego skrzydła, więc stary smok trzyma swoją małą księżniczkę w swoim zamku. Miała należeć do Foriela, z którym to się nawet spotkała.

Camea
Dragon - Raguelita którego nie spotkaliśmy. Wiemy, że nie lubi burdelu, i że Azizan też za nim nie przepada. Raziel chce poszukać jakiegoś haczyka na niego.

Dusan - Chayot / Mechakiel / Templariusz IV. Przełożony Abaddon i Raziela. Najwyraźniej ma wszystko w dupie, siedzi w gabinecie, w oparach lepszych fajek, oparach wódki. Typ romantyka raczej (lubi być w stałym związku). Kiedyś był w związku z Inar. Znał się dobrze z Nessą, przed jej śmiercią był ponoć dobrym wojownikiem. To on widział ponoć Nessę ostatni raz z Syrionem.Posiada relikwie, piękny potęzny topór. Wydaje się, ze trochę jego Akolici przebudzają go ze stagnacji.

Dusan

Echo - Chayot / Aratron / Seneszal V. Sprawia wrażenie miłej. Przywitała nas i przedstawiła ogólnie co się dzieje w Świątyni. Najwyżej postawiony anioł jakiego poznaliśmy.

Echo
Foriel - Eloh / Zeruel / Zealota III. Obrzydliwie bogaty playboy, posiada aż dwie Wychowanki. Miał też dostać pod swoje skrzydła Cameę, ale ta przypadła Razielowi. Nie pojawił się na tej sesji.

Foriel
Hod - Seraph / Zeruel / Egzekutor III. Spotkany anioł w burdelu. Sprawiał wrażenie, ze nie chce być widoczny.

Hod
Jotr - Chayot / Uzjel / Archidiakon III. Zapoznany przez nas anioł, gdy szukaliśmy informacji o burdelu. Chyba lubi Freyę.

Jotr
Nessa - Anielica która została zabita ponoć przez Syriona pół roku temu. Bliska osoba Dusana.

Rehael - Raguelita któremu nie podoba się burdel. Nie spotkaliśmy go, pojawiał się w rozmowach.

Samson - jest Legatem. Mało o nim wiadomo, teoretycznie szef Gameliona. ponoć od roku nie przebywa w Świątyni. Co znaczy, że wszyscy są przyzwyczajeni do jego znikania na długi okres, albo że przebywa (lub utrzymuje z nią kontakt), ale maluczcy nie muszą o tym wiedzieć.

Sinla - Ophan / Ofiel / Diakon I. Młoda (stażem) anielica, jeden z pierwszych poznanych przez nas aniołów. Wygląda jeszcze na zagubioną.

Sinla
Syrion - Seraph / Aratron / Grzesznik (kiedyś IV pieczęć, Templariusz). Bardzo już zniszczony grzesznik, ponoć odpowiedzialny za śmierć Nessy. Spotkała się z nim Abaddon, która twierdzi, że coś tu śmierdzi.

Syrion

DAIVA

Freya - Pracownica największego burdelu w mieście, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie (nie ważne czy chodzi o sex, zabawę czy narkotyki). Bardzo zalotna i kokieteryjna, chyba roztacza najwyraźniej aurę, która zniewala zwykłych ludzi. Chodzi z obnażonymi piersiami. Wszystkimi trzema.

Freya
Ochroniarz z burdelu - Bezimienny Tengu. Zapoznał go Gamelion.

Tengu
Szeherezada - Właścicielka burdelu. Nosi bieliznę i futro.

Szeherezada

I INNI

Baelfire - Natchniona Raziela. Jest głównie jego szoferem, i jak przystało na natchnioną, jest bardzo oddana swojemu panu. Ten (ku jej radości) ją obmacuje, wiąże, i chłoszcze. Jest zazdrosna o Emmę.

Baelfire

Emma - Goth Girl i Geek w jednym. Natchniona Raziela, również oddana swojemu panu. Jest antykwariuszką, obsługuje jego antykwariat.

Emma

I MOJE UWAGI POSESYJNE

Jestem ogólnie bardzo zadowolony z tej sesji, mimo że chyba na start czekaliśmy 1.5 miesiąca. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Odwołań do mechaniki było na sesji naprawdę niewiele, możliwe, że chyba tylko 2 razy. Było kilka fajnych scen indywidualnych, ale w ostatecznym rachunku najmniej z sesji wyniósł gracz od Gameliona. Możliwe, że to też dlatego, że sesja jest sandboxowa, i jeżeli sobie sami nie znajdziemy ciekawych tematów, to tematy nie znajdą nas. Moją postacią gra mi się wyjątkowo dobrze (Abaddon), a z ostatnich sesji grupowych (Wolsung, Deadlands) jest to najlepsza postać dla mnie, jaka się mi wytworzyła. Chwalę też sobie przedstawienie bohaterów niezależnych, z którymi aż się chce zapoznać bliżej.

Na koniec. żart sesyjny na czasie:

Abaddon: Raziel, pożycz mi 55 tysięcy. (chodzi o pieniądze na Dom Pomocy Dla Zagubionych Dziewcząt)
Raziel: A po co ci tyle pieniędzy?
Abaddon: Chcę wydać książkę.

Oraz bonusowo, Kathi Moss i  Be Italian.


2 komentarze: