czwartek, 10 lipca 2014

[KB #57] [Armie Apokalipsy] BDSM tym którzy pierwszy raz


Ostatnio mamy karnawał o przekraczaniu granic, i niejako, tak obok, postanowiłem przybliżyć laikom grającym w Armie Apokalipsy trochę o praktykach sado-masochistycznych. Kursywą zaś dopiski do wykorzystania na sesjach AA.

Wpis podzielony na trzy części. JASNA STRONA to opis co to jest to BDSM i podstawy z tym związane. NA KRAWĘDZI to opis różnych technik, ciekawostek i rzeczy, które mogą już u potencjalnego czytelnika wywołać dyskomfort. CIEMNA STRONA to najmroczniejsza strona ludzkiego (anielskiego?) umysłu, zazwyczaj totalne przekroczenie granicy i tabu. Tym samym drogi czytelniku, czuj się ostrzeżony. Ale sam możesz zdecydować, w którym momencie zakończysz lekturę.

JASNA STRONA

BDSM

BDSM (Bondage, Discipline, Sadism, Masochism, albo jako Bondage, Discipline, Dominance, Submission, Sadism, Masochism) to akronim opisujący praktyki sado-masochistyczne, ale też określający specyficzny styl życia. Dla większości podstawą w praktykach BDSM jest Bezpieczeństwo, Zdrowie i Zgodność (Safe, Sane, Consensual), czyli obydwie strony wyrażają chęć uczestnictwa w takich praktykach, i nie zagrażają one zdrowiu ani życiu jednego z partnerów.

SYMBOL

Symbolem sceny BDSM jest triskelion przypominający potrójny znak ying-yang. Niektórzy potrójną symbolikę odczytują jako (Bondage+Discipline) (Dominance+Submission) (Sadism+Masochism), inni zaś jako (Safe, Sane, Consensual). Przy okazji - należy zwrócić uwagę, że "kropki" w środku każdego z "duszka" są pustymi dziurkami, co jest lepiej obrazowane w biżuterii.. 


Symbol może być używany przez skrzydlatych w tej czy innej formie. Jako tatuaż, biżuteria, znak na Świątyni.

SAFE WORD

W BDSM "Nie" oznacza po prostu zazwyczaj "Tak" i jest składową wielkiego LARP, więc czasami trudno się domyślić, kiedy "Nie" to faktycznie "Nie". Safe Word to słowo wytrych, wskazujące kiedy uległy partner prosi o zaprzestanie bicia po tyłku. Takim słowem może być cokolwiek, od "Pomidora" do "Krytyk", zależy na jakie słowo osoby praktykujące BDSM się umówią.

KONTRAKT

Kontrakt to ogólne ustalenie co wolno, a czego nie wolno w związku dwojga ludzi w BDSM. Należy przy tym zauważyć, że nie zawsze Kontrakt musi obejmować tylko sprawy związane z seksem. W Kontrakcie mogą być zawarte także dodatkowe obowiązki, jak sprzątanie domu czy bycie szoferem, czas trwania Kontraktu, albo w jakich dniach on obowiązuje (na przykład niewolnik ma wolną niedzielę).

Ideę stojącą za kontraktem łatwo zaadoptować do stylu życia skrzydlatych. Być może różni Templariusze mają różne wymagania, i potencjalny Akolita może przejrzeć "oferty pracy w Świątyni". Jeżeli głównym zakonem w Świątyni jest Zakon Aratrona, być może kontrakty są wymuszone, by Templariusze nie pastwili się za bardzo nad swoimi Akolitami. By była pewność, że kontrakt będzie przestrzegany (głównie przez Templariuszy), najprawdopodobniej przypieczętowaniem tego będzie rytuał Przysięga Krwi

KTO JEST KTO

Scena BDSM ma swoje własne nazewnictwo, w zależności kto kogo leje po tyłku. Ci którzy dominują i są stroną "aktywną" określani są jako Top. Uległa strona to Bottom. Ten zaś który może spełniać dowolną rolę, to Switch. Inne określenie na osobą dominującą to Dom, natomiast osoba uległa to Sub. Można łączyć z określeniem płci, i tak Domina może być określona jako FemDom, a uległy mężczyzna to MaleSub (TS zaś używane jest przy osobach transseksualnych). Master / Mistress oraz Slave (Pan / Pani oraz Niewolnik) to też popularne określenia. Należy też zauważyć, że żyjące ze sobą pary BDSM nie muszą być ze sobą w relacji Dom/Sub. Mogą być parą dominującą, szukającą dodatkowych uległych partnerów do wspólnej zabawy, albo parą uległą, która poszukuje dominującego partnera (jednego lub kilku).

BONDAGE

Wiązanie i unieruchamianie jednego z partnerów to jedna z podstaw w BDSM. Od zwykłych kajdanek, poprzez przywiązanie do łóżka, do bardziej wymyślnych form unieruchomienia. Nie ważne jaka forma, określa się takie praktyki jako Bondage. Jest jednak pewna podkategoria, która zasługuje na osobną wzmiankę. Chodzi o sztukę wiązania liną wywodzącą się z Japonii. Nie tylko służy to do krępowania uległej osoby, ale używa się jej też w celach artystycznych. Nazywane jest to Kinbaku albo Shibari (różnica w nazwie jak pomiędzy Seppuku i Harakiri).

Pomysłowość ludzka...
Kinbaku

Porozwieszane ciała powiązanych niewolników (Grzeszników, albo aniołów odbywających pokutę) w różnych pozycjach mogą być całkiem normalnym widokiem w Świątyni. 

MAŁE BICZOWANKO DOBRZE MOTYWUJE

Jak wiadomo, do niedawna podstawą wychowania były klapsy. Obecnie ta starożytna technika kontroli swoich potomków grozi grzywną i pierdlem, ale przetrwała ona w BDSM. Spanking to ogólne określenie nawalanie po tyłku uległego partnera (albo częściach intymnych czy stopach, czy co tam kto preferuje). Istnieje jednak bardziej dokładna specyfikacja, i tak Spanking to lanie przy pomocy dłoni, packi, paska czy nawet szczotki do włosów. Caning to dyscyplina przy pomocy cienkiego narzędzia, jak rózga, laska czy nawet linijka. Flogging to biczowanie przy pomocy pejcza czy bicza.


Praktyki związana z klapsami mogą być bardzo popularne wśród skrzydlatych. Począwszy od tego, że samobiczowanie było traktowanie jako droga do oczyszczenia ciała i duszy, to być może Spowiednik będzie dawał taką pokutę swoim owieczkom. Publiczne biczowanie (w Świątyni) na odpuszczenie grzechów, czy też kilka klapsów od Templariusza dla Akolitów (by znali swoje miejsce w szeregu), może też być na porządku dziennym.

WORSHIP

Worship (albo Body Worship) to uległe oddawanie "czci" specyficznej części ciała swojego dominującego partnera. Wiąże się to z całowaniem, oddawaniem pokłonów i długim zajmowaniem się daną częścią ciała przez osobę uległą. Cock Worship i Muscle Worship (Kult Członka i Kult Mięśni) związane jest z dominem, natomiast Pussy Worship i Ass Worship (Kult Waginy i Kult Pupy) zazwyczaj jest powiązany z dominą. Facesitting to praktyka kultu polegająca na siedzeniu na twarzy uległego partnera i pocierania się o nią. Foot Worship to zajmowanie się czyimiś stopami i nogami (bosymi, lub ubranymi np. w pończochy albo buty).

Facesitting
Gotowy oddać cześć?
Możliwe, że niektórzy skrzydlaci zaadoptują praktyki związane z kultem do swojego życia. Być może rytuałem jaki musi wykonać przyszły Akolita jest ucałowanie stopy swojego przyszłego Templariusza.


OBROŻA

Obroża w scenie BDSM zajmuje bardzo ważne miejsce. W pewnych kręgach założenie obroży przez niewolnika jest ostatecznym symbolem przynależności do określonego pana. Niektórzy traktują "zaobrożowanie" jako odpowiednik "zaobrączkowania" podczas ceremonii ślubu. Obroże mogą być różne, od typowo zwierzęcych, ćwiekowanych, topornie wyglądających, skórzanych, metalowych, do bardziej subtelnych, jak chocker czy do wyglądających jak miniaturowe dzieło sztuki. Do obroży może być doczepiona tabliczka z imieniem właściciela.

Wychowanki z Zakonu Zeruela mogą nosić obroże wskazujące kto jest ich Patronem. Każdy Patron w Świątyni może posiadać swój własny specyficzny wzór obroży. Również anioł który zostaje Akolitą może nosić obrożę swojego Templariusza. Oznakowanie Natchnionych też może być tak praktykowane.

W tym momencie nim przejdziemy dalej do "mroczniejszej strony BDSM", chciałbym polecić artystę o ksywie shiniez. Stworzył on komiks o dwóch dziewczynach żyjących ze sobą w związku BDSM - Lisa i Ally. Bardziej niż "pr0n comix", jest to historia obyczajowa o życiu dominy i jej niewolnicy, oraz ich przyjaciół. Polecam.
NA KRAWĘDZI

Wyższa szkoła jazdy. Tutaj będzie trochę mocniej i bardziej dziko.

RACK

RACK to kolejny akronim, tym razem od Risk-Aware Consensual Kink. Rack odrzuca ideę Safe, Sane, Consensual, wskazują, że dopóki dwoje uczestników się na coś zgadza, to możliwe są praktyki które nie są bezpieczne i zdrowe (bo i żadna praktyka nie jest do końca bezpieczna i zdrowa).

GOREAN

John Norman popełnił taki cykl fantastycznych książek, zwany jako Gor. Seria kręci się wokół bardzo męskich i dominujących facetów, i ich kobiet, które to często i gęsto są po prostu niewolnicami (nazywane Kajira). Znaczy książki są o tym, że kobiety lubią być gwałcone, zniewolone i najlepsze orgazmy mają podczas biczowania. Nie będę tutaj pisał, co o działach Normana myślą feministki, ale zwrócę uwagę, że styl życia opisany na kartach tych książek przeszedł do subkultury BDSM. Gorean Lifestyle się to określa.

Jest to praktyka gdzie niewolnica (Kajira) oddaje się w pełni swojemu panu, a ten ma nad nią w pełni władzę. Z Gorean Lifestyle związane jest jest kilka dodatkowych rytuałów, w tym praktykowanie różnych pozycji jakie przyjmuje na komendę niewolnica. Poniżej film podglądowy.


Praktykowanie różnych pozycji na komendę może być częścią treningu jaki musi przejść Wychowanka w zakonie Zeruela. Również może być to częścią treningu Grzeszników. Templariusze również mogą wymagać od swoich Akolitów przyjmowania różnych pozycji.

PIERCING

W BDSM Piercing to nie tylko noszenie kolczyków w uszach czy pępku. Jest to też noszenie kolczyków w dowolnej części ciała, w tym w sutkach czy częściach intymnych. Z Piercingiem powiązany też jest Needle Play, czyli wbijanie igieł w celach zadania bólu lub dekoracyjnym. A jeżeli chodzi o dekoracyjny hardcorowy piercing, to polecam jako inspiracje ilustracje Luisa Rojo (filmik poniżej, że jest to wykonalne).


Prince Albert
Needle play
Strój dla grzesznicy

Różne dziwne piercingi mogą być całkiem normalną częścią życia skrzydlatych. Noszenie kolczyka z imieniem swojego Templariusza może być przez niektóre anioły też praktykowane.

CBT

CBT to akronim od Cock and Ball Torture (Tortury Kuśki i Jajec). Jest kilka możliwości ucieszenia naszego masochisty, związanych z zajmowaniem się jego przyrodzenia, a które mają swoje własne slangowe określania. Pomijając ogóły, jak wiązanie, rozciąganie czy polewanie woskiem (czy wspomniany piercing), poniżej trzy praktyki związane z męczeniem członka.

Sounding to wsadzanie do cewki specjalnych prętów rozszerzających, zwanych SoundsBallbusting to praktyka polegająca na silnym uderzaniu jąder (zazwyczaj poprzez ich kopanie). Trampling to deptanie członka stopami (mogą być w butach). Na marginesie Trampling w BDSM może oznaczać deptanie czegokolwiek, ale penisy od zawsze są w top 10 na pierwszym miejscu.

Dalej jesteście ze mną chłopy? Twardziele.

Sounding

Ballbusting
Trampling
BREATHPLAY

Albo Breath Control Play (też Asfiksjofilia). Praktyka związana z podduszaniem, gdzie zwiększają się odczucia związane z przeżywaniem orgazmu. Stosowane też do kontroli nad uległym partnerem poprzez stosowanie różnych masek. Bardzo niebezpieczna praktyka, między innymi gwiazdor filmów akcji klasy-B David Carradine był asfiksjofilem. "Szczęśliwie" się zadusił w 2009 roku w Bangkoku.

BRANDING

Wypalanie znaku własności na ciele było kiedyś bardzo popularne za czasów niewolnictwa. Obecnie niektórzy praktykują to w BDSM, i jest postrzegane jako bardziej ekstremalna forma "zaobrożowania". Samo oznakowanie jednak nie musi być związane z wypalaniem znaku, również stosowane są tatuaże albo skaryfikacja.

ANIMAL PLAY

Albo Animal Roleplay. Praktyki gdzie osoba uległa udaje zwierzę. Musi zazwyczaj chodzić na czworakach (na smyczy na przykład), i wydawać typowe zwierzęce odgłosy (na przykład może tylko szczekać), czasami też może być przebrany za zwierzę lub nosić specjalny strój, przez który musi poruszać się na swoich łokciach i kolanach (Bitchsuit lup Gimpsuit). Dwa najpopularniejsze odmiany to "pies" (Puppy Play), oraz "koń" (Pony Play). W tym drugim przypadku osoba uległa jest często wykorzystywana jest to ciągnięcia "wozu" swojego partnera (a w ekstremalnych przypadkach, dominujący partner może jeździć bezpośrednio na swojej własności).
Gimpsuit - Pies

Gimpsuit - Koń

Powóz zajechał jaśniepani
Niektóre anioły na pewno nie pogardzą swoim własnym zwierzakiem. Jakiś Templariusz też może mieć możliwość wykorzystywania swoich Akolitów od czasu do czasu, jako tanią siłę pociągową. Grzesznik który nie posiada żadnych praw, może być takim Świątynnym psem przez 24 godziny na dobę.


Tutaj kończy się rozdział Na Krawędzi. Następny ustęp zabierze nas tam, gdzie mało kto chce się zapuszczać. Zastanówcie się dwa razy, czy chcecie to czytać. Bo jak wiadomo, anioły nie posiadają takich ograniczeń moralnych jak ludzie, więc niektóre przekraczają każdą granicę.


CIEMNA STRONA

EDGEPLAY

Edgeplay to slangowe określenie dla praktyk, gdzie nie ma żadnych ograniczeń. Nie ma Safe Word, nie ma bezpieczeństwa, jest tylko pełne oddanie swojego życia w ręce pana. Dosłownie, gdyż w praktyce zabawy Edgeplay mogą się skończyć trwałym kalectwem lub śmiercią.

W Armiach Apokalipsy edgeplay jest głównie reprezentowany w postaci Grzeszników. Los faktycznie nie do pozazdroszczenia.

GWAŁT

Czyli kiedy osoba uległa nie jest uległa, tylko wzięta wbrew swojej woli. O ile udawany gwałt (Rape Roleplay) jest praktykowany za obopólną zgodą, to są fantazje związane z porwaniem i wykorzystywaniem kogoś, wbrew jego woli. Czasami jest to spontaniczne, czasami długoterminowe zaplanowane działanie.

Anioły inaczej spostrzegają wartości moralne niż ludzie. Mają swoje własne przykazania, które w większości przypadków nie pokrywają się z kompasem moralnym ludzkości. Traktowanie ludzi czy Skazanych jako chwilowy kaprys, który można wziąć tak sobie, i później odłożyć na pewno jest przez niektórych praktykowany. No i jak zawsze - są jeszcze Grzesznicy, którzy nie mają nic do powiedzenia.

SNUFF

Zabicie kogoś w celu zaspokojenia seksualnego jest niewątpliwie bardzo mocnym przekroczeniem pewnej granicy, po którym nie ma już odwrotu. Sam termin Snuff odnosi się do filmów pokazujących prawdziwą śmierć na ekranie. Nie mniej w naszym przypadku bardziej właściwym określeniem będzie Lust Murder. Satysfakcja seksualna wynikająca z zabicia kogoś może też mieć różne odmiany. Zabicie ofiary podczas gwałtu to tylko czubek góry lodowej. Seksualnych zabójców może podniecać określony rodzaj śmierci. Zaduszenie jest dosyć popularnym tematem fantazji (oglądanie ofiary na szubienicy (gdzie w przeciwieństwie do normalnej kary śmierci przez powieszenie, nie następuje śmierć poprzez złamanie karku) lub duszenie podczas stosunku). Ścięcie czy rozstrzelanie (obowiązkowo nagiej ofiary) to kolejne elementy mrocznej fantazji. Fantazjowanie o kanibalizmie też się tutaj znajdzie (sławna sprawa Armina Meiwesa i Bernda Jurgena). Niektórzy na taką formę fantazji seksualnych używają słowa Dolcett, które to wywodzi się od pewnego rysownika, który w swoich pracach przedstawiał śmierć kobiet (najbardziej umiłował sobie pieczenie je żywcem). Gore to też inne określenie dla fantazji związanych ze śmiercią (w tym przypadku zazwyczaj bardzo krwawą i brutalną).

Harielita Hannibaleon szuka nowych doznań...

Jeden z rysunków Dolcetta. Dowcipy o rozgrzanych laskach proszę zostawić dla siebie.

Naprawdę fantazja ludzka nie zna granic...

Lust Murder to niewątpliwie dobry motyw dla dotkniętych Karnawałem ludzi. Ale też niektórzy skrzydlaci mogą przekraczać tą granicę. Może jakiś Raguelita zbyt często zabija postronnych ludzi? Albo bardzo często zabija kolejnych Grzeszników? Albo Harielita który w poszukiwaniu nowych doznań zakosztował w ludzkim mięsie, a obecnie poluje na Skazanych. Już tylko cienka granica dzieli go od zabicia anioła by zaspokoić swój specyficzny erotyczny głód.

ZABAWY TOALETOWE

Dla wielu mocne przekroczenie granicy. Praktyki oddawania moczu (Pissing, Golden Shower) lub kału (Scat, Brown Shower, Caviar) na uległego partnera to chyba najbardziej ekstremalna forma upokorzenia niewolnika. Z drugiej strony zabawy toaletowe to też zabawy z lewatywą (Enema), czy wypróżnianie się w miejscu publicznym (możliwe ze połączone z Puppy Play).Los Grzesznika skazanego na rolę Świątynnej toalety chyba nie jest do pozazdroszczenia.

BESTIALITY

Czyli zmuszanie do stosunków seksualnych ze zwierzętami, jako forma kary lub poniżenia. Czasami powiązane z Animal Play.


Natchnienie Bestii może mieć nagle całkiem inne zastosowanie...

I tutaj kończy się ten krótki przewodnik. Nie przedstawiam tutaj wszystkich zagadnień związanych z BDSM, ale myślę ze mi wybaczycie.

Wpis ten uczestniczy w 57 Karnawale Blogowym którego tematem przewodnim jest Przełamywanie Granic, a gospodarzem jest Enc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz