środa, 5 lutego 2014

Edge of the Empire - Beamhit przedstawia Dramatis Personae: Carl Korrado


Carl Korrado pochodzący z Ord Mantell, trzydziestopięcioletni człowiek o wielu talentach. Jego rodzicie prowadzą hotel z kasynem w Worlporcie, które stało się również miejscem jego narodzin. W hotelu pracuje głównie jako pilot, zwożący i wywożący z niego wszelkiej maści gości, bo jak to mawiają dyskrecja przede wszystkim, a Carlowi Korrado można było ufać jak mało komu. albowiem wszystkie intratne stanowiska dotyczące zarządzania były już zajęte przez jego starsze rodzeństwo, będące jednocześnie na pierwszym miejscu na liście do odziedziczenia tego rodzinnego biznesu. Nie przeszkadzało mu to jednak, gdyż umiał doskonale zadbać o siebie, wykonując rożne prywatne zlecenia zarówno te legalne jak i nielegalne, dzięki którym dorobił się znacznej ilości kredytów.

Zaś kiedy tylko ma chwilę czasu przemierza górzyste krajobrazy i eksploruje wielokilometrowe jaskinie Ord Mantell w celu realizacji swoich pasji i odkrywaniu tajemnic tamtejszego świata. Co nie było by możliwe bez zdobycia zaufania Mantelliańskich Savripów natywnych mieszkańców tamtejszych ziem, którzy wskazali Carlowi miejsca skrywające niejedną tajemnicę.

Jest on szczupłym, wysokim mężczyzną o spokojnym wyrazie twarzy, na której czasem pojawia się ironiczny uśmiech. Jego głowę zdobią, czarne, średniej długości włosy, a także czarna broda. Zawsze ubiera się w dobrej jakości ubranie, co nie znaczy jakoś specjalne wyszukane po prostu musi być spełniać swoje zadanie nawet w najcięższych warunkach. Jego czoło wieńczą gogle ochronne służące do osłony oczu przed pustynnym słońcem i pyłem, innymi słowy niezbędny atrybut każdego, kto udaje się poza obszar Worlportu. 

Jakkolwiek jeden świat to za mało i Carl postanowił, że wkrótce na stałe opuści to miejsce.

Najlepszy przyjaciel Carla, James wkręcił się w szemrane interesy, co nie było niczym dziwnym w wypadku tego świata. Jakkolwiek James miał dobić wielkiego targu z grupką Zabraków, rozchodziło się o dostawę nielegalnej przyprawy Glitterstim za olbrzymią ilość kredytów. Carl długo się zastanawiał skąd jego przyjaciel miał dostęp do tego narkotyku. Na przemyśleniach by się pewnie skończyło, gdyby nie pewien już dobrze wstawiony i odurzony Zabrak, którego Carl odwoził do rodzinnego hotelu. W trakcie przelotu wymamlał swoim jęzorem, że wkrótce w jego ręce wpadnie darmowa dostawa czegoś, za co ludzie w centralnych światach zapłacą wiele kredytów. Napominając, że on i jego ludzie wybiją tych wioskowych głupków, którzy myślą, że cokolwiek zarobią.

Carl szybko skojarzył fakty i postanowił ostrzec Jamesa, który jednak nie dawał mu ani krzty wiary. Najwidoczniej Jamesa zaślepiły pieniądze. Zaś Carl nie posiadawszy środków do pomocy, postanowił, że w anonimowy sposób poinformuje Imperium o miejscu dobicia targu i w ten sposób zapobiegnie śmierci swojego przyjaciela.

James został wtrącony do Imperialnego więzienia, gdzie zaraz odwiedził go Carl informując go o tym co zrobił. Od tamtej pory James poprzysiągł, że się zemści na Carlu, za ten zdradziecki z jego punktu widzenia czyn. Carl wiedział, że w tamtej chwili stracił przyjaciela, którego coś totalnie odmieniło, jakby zablokowało lub uszkodziło na stałe umysł. Być może James zażył już za dużo dziwnych substancji...

Na pokładzie Błyskawicy służy głównie jako jeden z dwóch pilotów, dodatkowo potrafi lokalizować sprzedawców nie zawsze legalnego towaru.

Imię: Carl Korrado
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
Wysokość: Wysoki
Budowa ciała: Nie widać na zdjęciu?
Włosy: Czarne
Oczy: Na miejscu

Obligation: Betrayal 19
Carl zdradził swojego przyjaciela Jamesa, przynajmniej tak twierdzi ten ostatni. Ale o czym nie wiedział Carl, to to, ze James miał też inne znajomości. Znajomości które chciały też wzbogacić się na wymianie Glitterstimie. Pewna grupa zebraków też się czuje zdradzona...

Motivation: Discovery: Secrets
Carl uwielbia odkrywać to, co jeszcze nieodkryte lub zagubione. Wszelkiej maści sekrety to jego powołanie

Rasa: Człowiek. Carl jako dodatkowe poziomy w umiejętnościach wybrał Ranged (Light) oraz Deception.

Kariera: Explorer

Specjalizacja: Fringer

Charakterystyki:
Brawn 2, Agility 3, Intellect 2, Cunning 3, Willpower 2, Presence 3
Soak: 3, Wound: 14, Strain: 12, Defense R / M: 0 / 0
Total XP: 154, Used XP: 145, Unused XP: 9 

Talenty:

Galaxy Mapper I: Neguje kary do astrogacji i przyspiesza jej używanie.

Skilled Jockey I: Neguje kary do testów pilotażu.

Toughened I: Dodatkowe +2 punkty ran.

Street Smarts I: Neguje kary do testów znajomości ulicy oraz wiedzy o półświatku.

Umiejętności:

Astrogation 1, Cool 1, Coordination 1, Deception 1, Negotiation 1, Perception 2, Pilotin (Space) 2, Ranged (Light) 1, Streetwise 1

Ekwipunek:

Light Blaster Pistol, Heavy Clothing, Datapack, Commling (handheld), Extra Reloads, Personal Credits: 15

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz