poniedziałek, 6 stycznia 2014

Beamhit Zalicza - LIMBO


Limbo to takie miejsce, gdzie trafiają nie-chrześcijanie, którzy sami w sobie nie nagrzeszyli na tyle, by pójść do piekła właściwego. Tam też trafiają nieochrzczone dzieci. I być może ta wiedza pozwoli nam zinterpretować to, o czym jest gra. A interpretacji jest wiele.

Gra to platformówka z logicznymi elementami, która kojarzy mi się tylko z jednym tytułem - z ponad dwudziestoletnim Another World. Jeżeli ktoś do tej pory moczy się w łóżku z rozkoszy na wspomnienia starego hitu, powinien sprawdzić tę grę. Nie powinien poczuć się zawiedziony.

A o czym dokładnie jest gra? Jesteśmy małym chłopcem, który budzi się w lesie, i wyrusza na poszukiwanie swojej siostry. Po drodze zginie wiele razy, w mniej lub bardziej obrzydliwy sposób. I tutaj uwaga - jak ktoś cierpi na arachnofobię, lepiej niech nie sięga po ten tytuł.

Grafika jest taka, jak widać u góry. Albo na dole. Prosta czarno-biała kolorystyka z wszystkimi odcieniami szarości buduje naprawdę odpowiedni klimat.


Całość przeszedłem w 3 godziny, da się przejść w godzinę (jak starego Prince of Persia z '89) jak już znasz wszystkie rozwiązania. Dwie uwagi na koniec. Pewna zagadka na pececie jest wyjątkowo upierdliwa. Chodzi o delikatne podchodzenie do gigantycznego komara - klawiatura nie wyczuwa poziomu nacisku jak sprzęt analogowy, i nasza postać w takim przypadku zawsze pędzi z maksymalną szybkością do przodu. Upierdliwe, ale da się przejść. Druga uwaga - wielu wkurza zakończenie (albo jego brak?). Mnie nie wkurzyło. Zakończenie (IMO) pokazuje tylko trochę mniej niż zakończenie Another World czy Flashback.

Gra jest zajebista, ale należy brać poprawkę, że przemawia przeze mnie nostalgia za starymi amigowymi czasami. Często kosztuje grosze, gdyż jest do kupienia w różnych paczkach.

3 komentarze:

 1. Uwielbiam ten twój obrazek na zakończenie recenzji :) skąd on się wziął?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kick-assa 2 :) Obrazek własnej produkcji :) Chłopaki cieszą się z działania Mother Russia :)

   http://www.youtube.com/watch?v=0YSS5GLWVXU

   Usuń
  2. I cykl "Beamhit Zalicza" nie jest recenzją per se. To krótki opis, przemyślenie, lub przedstawienie tytułu, który przeszedłem ;)

   Usuń