wtorek, 8 października 2013

Beamhit Zalicza - Beast Boxing Turbo


Beast Boxing Turbo to taka mała pierdoła która dała mi kilka miłych chwil przed monitorem (oraz kilka chwil, gdzie chciałem gryźć klawiaturę z rozpaczy). Jako że ostatnio chyba temat boksu (na dodatek z elementami RPG i fantastyki) na PC chyba w ogóle nie istnieje, to chcących sobie wyprowadzić kilka wirtualnych prawych sierpowych zachęcam do zapoznania się z tym tytułem.

Na początek może coś o fabule:


Gdzieś tam na jakiejś planecie jest taki sobie sport, Beast Boxing. Pięściami nawalają się tam przeróżne potwory. Niepisaną tradycją jest to, że ludzie, jako rasa słaba, beznadziejna, i żyjąca w getcie, teoretycznie nie ma wstępu na ring. I tu pojawiasz się ty drogi graczu. A raczej, twoja postać - Char. To młoda ludzka dziewczyna (!!!), pochodząca ze slumsów, zafascynowana tytułowym sportem, i żyjąca w tym świecie pełnym nietolerancji wobec ludzkiej rasy. Na dodatek, co chyba widać po pierwszym obrazku, nie jest ani cycata, ani roznegliżowana.

Przebiera się więc za coś, co wygląda jak goblin-chirurg i zaczyna swoją karierę od walk w slumsach. Na początek musi pokonać tylko jedną humanoidalną świnię (pewnie alegoria odnosząca się do nawalania męskiej szowinistycznej świni).

A dalej to ciąg walk, z coraz to przeróżniejszymi potworami. Potworami które są nie tylko żywotniejsze, ale jak przywalą, to twój dziewczęcy łeb odpada przy samych twoich kościstych pośladkach. Dlatego walka to ciągła ucieczka i punktowanie przeciwnika, lub czekanie na stosowny moment, by wyprowadzić jakieś combo.

Walkę obserwujesz z pierwszej osoby, a całość opiera się kilku przyciskach - masz blok, ucieczkę na boki, oraz prawą i lewą rękę (które w zależności od wychylania się, są szybkimi ciosami, lub potężniejszymi podbródkowymi lub sierpowymi ciosami). Musisz przy okazji uważać, by za dużo nie uderzać w jednym ciągu, gdyż spada ci wytrzymałość, a osłabiona Char jest łatwym kąskiem dla potwora. Prosta mechanika, a wiele radochy. Za wygrane walki oczywiście dostajesz mamonę (rodzaj punktów doświadczenia) którą wydajesz na trening podnoszący statystyki oraz na nowy sprzęt boksera (rękawice, pancerz, talizmany).

Gra obecnie dostępna jest na desura w przerażającej cenie około 16 złotych. Na stronie producenta zaś znajduje się demo do zassania (PC i Mac).

Gra nie tylko dostaje znak jakości od K. Szczuki, ale również mój i chłopaków z Kick-assa:


PS. Koniec gry sugeruje, że być może pojawi się sequel.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz