czwartek, 3 października 2013

30 Dni z Kryształami Czasu. Dzień 3: Mój ulubiony dodatek (autorski) do KC

Ach te tematy... To były jakieś dodatki do Kryształów Czasu? No tak, był dumnie reklamowany, i nigdy nie wydany "Świat Almohadów". A kiedy po długim okresie ktoś wypuścił do sieci ten podręcznik, to już straciłem zainteresowanie KaCetami. By nie było, że takie przygotowywanie dodatków, które nie wyszły, a później po jakimś czasie w niedokończonej wersji lądowały na sieci, było domeną tylko polską, to przypomnę chociażby o "Smokach" do pierwszej edycji Earthdawn'a, które spotkał podobny los.

Co zaś do dodatków autorskich, to po prostu nie znam.

Ale by jednak coś tam napisać sensownego, to powiem o jednej rzeczy, która może nie była dodatkiem, a która została pominięta w wydaniu książkowym. Do Kryształów Czasu w jednym numerze MiM'a została przedstawiona rozpiska profesji Wiedźmin. I to jest ten element, który uważam za najlepszy "dodatek" do KC.

I nie chodzi o to, że jest to jakiś super-duper dobry kawał roboty. Po prostu jedna dziewczyna w mojej starej grupie postanowiła zagrać wiedźminką. I chyba do tej pory jest to jej najulubieńsza bohaterka, jaką w życiu zagrała. Ergo - ten "dodatek" spełnił swoje przeznaczenie i dał dużo radochy jednemu z moich graczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz