wtorek, 17 września 2013

Perły z Commodurusa - Microprose Soccer


Odkurzam perły z Commodurusa. Dzisiaj zapraszam na filmik o najlepszej piłce nożnej z Commodore - Microprose Soccer.

7 komentarzy:

 1. To była - i jest - najlepsza piłka na świecie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja do dziś (a mało w nie gram, czasem raz na ruski rok u kogoś) w Fifie lub PESie jak atakuję, to akcja zawsze z narożnika pola karnego po skosie, bez podania tylko strzał. No takie piętno gra na mnie wywarła. I spędziłem przy niej godziny - na c64 nie było lepszej piłki, szybka dynamiczna - broni się do dziś, mogłaby robić za jakiegoś indiasa!!! W jednej połowie można wsadzić 6 bramek na spokojnie.

  microNeuro

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak długo miałem tylko c64, była bezdyskusyjnie najlepsza. Jak pojawiła się Amiga to na podium wspiął się Sensible Soccer z przyległościami, spychając Mikroprosie na drugie miejsce. I tak już zostało do dziś :)Zresztą, ja do dziś uważam się za Amigowca :)
  Ale że za Mikro prosięciem stał Sensible Soft, to mnie zabiłeś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie lubię piłki nożnej - ani tej prawdziwej, ani tej cyfrowej. Ale M i S Soccer musiały w sobie coś mieć, skoro potrafiły mnie przykuć do ekranu.

  Drachu --> człowiek uczy się całe życie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tym różnym stylem drużyn to bym nie przesadzał - to było prawie na pewno uzależnione od jednej zmiennej, która wpływała na szybkość reakcji i może inne parametry (siła strzału, szybkość zawodnika). No chyba że masz jakieś tajne informacje. ;)

  Nie wspomniałeś chyba o przewrotkach, które urozmaicały gameplay (chociaż gola to z nich można było tylko słabszym drużynom).

  W ogóle cała ta gra, to technologiczny majstersztyk tamtych czasów: piękna grafika, muzyka, gameplay, kilka trybów rozgrywki, multiplayer (czy mnie pamięć myli, czy nie było nawet ograniczeń ilości graczy w rozgrywkach typu mistrzostwa, albo liga?).

  Słyszałem o ludziach, którzy odtwarzali mecze i nagrywali sobie do nich głosowy komentarz...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na C-64 i przy porównaniu do innych piłek, to "styl gry" (styl doskonałości i upierdliwości) był bardzo widoczny ;)

  O ilości możliwych graczy wspomniałem już - można było grać do 16 różnych osób. To znaczy, można było stworzyć tyle profili i każdemu przypisać inna drużynę.

  Dodam, ze przy banana power ustawionym na maxa, można było strzelić gola podkręcając piłkę o 180%. Należało uciekać od bramki przeciwnika po lewej lub prawej stronie pola karnego i strzelić w kierunku własnej połowy boiska. Jeżeli bramkarz wyszedł wcześniej, to bardzo wariował w tym momencie, i piłka lądowała w bramce. Jak tak strzeliłem raz gola mojemu ojcu, to bardzo się wkurzył, i zaczął mówić, jakie to nierealistyczne ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. +$3,624 profit last week...

  Get 5 Star verified winning bets on NFL, NBA, MLB & NHL + Anti-Vegas Smart Money Signals!!!

  OdpowiedzUsuń