środa, 4 września 2013

30-dniowe Wyzwanie WFRP. Dzień 4: Ulubiony kraj w Znanym Świecie


Imperium. Czy mogłoby być jakaś inna odpowiedź? Tak, wiem - mogłaby być. Ale zarówno w pierwszej edycji, jak i w trzeciej, to Imperium gra pierwsze skrzypce. I tyle by mi teoretycznie do szczęścia wystarczyło.

Jasne, zdarzały się na moich sesjach postacie pochodzące z innych krajów, jak i z tych mniej egzotycznych jak Kislev*, Bretonia (z czasów kiedy dla większości graczy kojarzyła się z libertyńska Francją) i Norsca (kiedy to Norscańczycy kojarzyli się z głównie z odważnymi Wikingami, a nie z ogarniętymi rządzą krwi marauderami chaosu), jak i z tych bardzo egzotycznych  - jak Arabia czy Kitaj (była kunoichi i samuraj w drużynie). Pigmejów i Amazonek na moich sesjach nie stwierdzono.

Te wszystkie jednak postacie przemierzały wzdłuż i wszerz Imperium. Były w Aldorfie, w Nuln, w Marienburgu i obowiązkowo w Bogenhafen. I w niezliczonej ilości -dorfach. Czyli jak dla mnie - tylko Imperium!

Niech żyje Franz-Karl I!

*W technikum dostaliśmy zadanie na języku polskim na napisanie czegoś, co by było w ten czy inny sposób inspirowane Panem Tadeuszem. Wysmarowałem więc "epopeję" o dumnym tytule "Pan Tadeus - Ostatni Zajazd na Kislevie". Geek do ostatniej kropli krwi po prostu...

3 komentarze:

 1. "Na Litwie", ale "w Kislevie". Już za samo to należała się dzida. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak :) Chociaż "Epopeja" dostała 4 (pewnie polonistka się zlitowała). No i będąc średnim smarkiem, chciałem, by tytuł był jak najbliższy łoryginałowi ;P

   Zresztą "tr00 geek" jest dupą z nauk humanistycznych ;)

   Usuń
 2. You could be qualified for a complimentary $1,000 Amazon Gift Card.

  OdpowiedzUsuń