środa, 25 września 2013

30-dniowe Wyzwanie WFRP. Dzień 25: Ulubiona Moc/Szkoła magii


Moją ulubioną mocą jest Party Sheet z Warhammera III edycja.

Poważnie. Dla mnie to jeden z fajniejszych patentów z nowej edycji. A przy okazji jest to coś, z czego korzysta każdy członek drużyny. Czyli oprócz fajnego patentu, mamy tutaj do czynienia z uniwersalną zdolnością, z której może korzystać każdy.

Jak to działa?

Karta leży na stole przed drużyną.

Fortune Pool - tutaj mistrz gry wrzuca znaczniki które oznaczają kości fortun (które w tym przypadku działają jak punkty szczęścia z poprzedniej edycji). Kiedy ich ilość równa się ilości graczy przy stole, drużyna może je wziąć i rozdzielić między sobą. Gracze więc w czasie sesji cały czas uzupełniają pulę punktów szczęścia. Jeżeli zaś mają maksymalna ilość (w tym przypadku są to zazwyczaj 3 punkty), mogą wydać te punkty, by przyspieszyć 'regenerację" użytych kart akcji.

Sloty na Talenty - to mi się podoba. Gracze mogą swoje talenty podczepiać pod Party Sheet, by każdy mógł z nich korzystać w drużynie. I tak strażniczka dróg Klementyna może dorzucić swój talent Combat Alertness, by wszyscy w drużynie lepiej się bronili przed atakami, a Skryba Franciszek dorzuci Ascetic Upbringing, by wszyscy w drużynie mieli premie do rzutów na Resilience i Discipline.

Zdolność Specjalna - każdy Party Sheet ma swoją specjalną unikalną zdolność. I tak Słudzy Sprawiedliwości mogą przyjmować stres i zmęczenie, by zadawać większe obrażenia, Miecze do Wynajęcia szybciej regenerują stres i zmęczenie, zaś Aroganccy Młodzi Głupcy szybciej odzyskują punkty szczęścia.

Tension Meter - kiedy w drużynie pojawiają się jakieś niesnaski (wynikające z odgrywania postaci, kłótni poza grą (!) lub z użycia rożnych akcji) MG przestawia ten wskaźnik. Kiedy osiągnie odpowiedni poziom, dzieje się coś złego (wynikające zazwyczaj z tego, ze drużyna daje sobie po mordzie). Teoretycznie to mógłby by być fajny patent, ale praktycznie wyszło takie to sobie. No cóż, nic nie jest perfekcyjne.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz