piątek, 12 lipca 2013

[Iron Kingdoms] No Quarter 48 - erpegowy przegląd

Mistrz Kuźni Syntherion
Po kilku perypetiach i z 1,5 miesięcznym poślizgiem dotarł do mnie numer 48 No Quarter. Numer prawie w całości poświęcony Cyriss i jej sługom. Łacznie z dużą dawką erpegowego materiału na jej temat. Jest grubo!

Convergence of Cyriss Previews

Biewniakowy przegląd statystyk dla armii Cyriss. A co za tym idzie, po małych przeróbkach można te statystyki wykorzystać w RPG. Rozpisany jest Mistrz Kuźni Syntherion (to to coś na rysunku u góry), 3 lekkie i 3 ciężkie wektory (specyficzne bezwolne Jacki), serwitory, oraz mechaniczne anioły (jeden z rodzajów mechanicznych naczyń, o których później).

Mechaniczny Anioł

Guts & Gears - Heavy Vectors

Fabularny opis trzech ciężkich wektorów, oraz jak je usprawniono z czasem.

Starcie Tytanów

The Gavyn Kyle Files: Iron Mother Directrix

Kyle przedstawia nam zebrane dane na temat Żelaznej Matki Directrix, potężnej służce Cyriss.

Żelazna Matka Directrix

Mysteries of the Maiden

Oto kwintesencja tego numeru. 16 stron (+2 dodatkowe z No Quarter Plus) potężnej dawki Cyriss do wykorzystania w erpegach.
Kapłani Cyriss
Po pierwsze dostajemy opis dwóch nowych zawodów - Kapłana Cyriss oraz Warcastera Cyriss. Każda z nich opisana ze swoimi specyficznymi zdolnościami. Każda z tych klas pozwala (permanentnie) też przenieść swoją duszę do mechanicznego naczynia (traktujcie to jak przeniesienie duszy do jakiegoś terminatora, i już macie obraz, jak to wygląda). Oczywiście mamy też pełne zasady dla naszych żywych puszek, łącznie z możliwością rozwijania i ulepszania (za pedeki) naszych naczyń. Cztery nogi? Nie ma sprawy. A może chcesz mieć pole widzenia na 360 stopni? A zamontuj sobie odpowiednią opcje.

Każdy z nowych zawodów otrzymuje też swoją własną specyficzną listę czarów.

Arsenał wyznawców Cyriss też jest specyficzny. Dlatego znajdziemy więc w tym numerze rozpiskę ich pancerzy i broni (w tym takie cuda jak laska teleskopowa czy mechanocep).

Inverter

Ostatnie strony poświęcone są wektorom - opisane są zasady dla nich, jak i ich sprzęt. Są też w pełni rozpisane dwa lekkie wektory - Galvanizer i Mutigator. Radzę jednak zajrzeć też do No Quarter Plus, bowiem bonusowo opisane tam są dwa ciężkie wektory - Inverter i Monitor.

Monitor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz