wtorek, 2 kwietnia 2013

Zettai Reido - japońskie RPG które odmieni twoje życie


Prima Aprilis było wczoraj, i wielu by pewnie chciało, by dzisiejszy wpis był również żartem. Ale nie jest. Przykro mi bardzo, system o gwałcących się panienkach z penisami istnieje.

Japońskie RPG (zwane u Japończyków TRPG) znane jest na zachodzie głównie z dwóch (przetłumaczonych) tytułów - Maid RPG oraz Tenra Bansho Zero. Być może dojdzie kiedyś do tego Zettai Reido, system tak zły i obleśny, że Wydawnictwo Portal nigdy by nie wpadło na taką odmianę Jesiennej Gawędy.

Sam system (w wersji trial) wpadł mi na kompa jakieś 5 lat temu. Oprócz chorych (moja ówczesna reakcja - WTF? Kto kurwa wymyślił takie pojebane gówno?) ilustracji nic więcej nie jarzyłem z tego pedeefa. Ostatnio jednak całkowicie przez przypadek przypomniało mi się o tym systemie, a to za sprawą 1d4chan. Jakaś grupka zapaleńców stara się przetłumaczyć to na język angielski.

Teraz już wiem, że chodzi o to, że podczas walki mogę albo zabić (redukując HP do zera), albo zniewolić i zgwałcić (redukując Punkty Dumy do zera). System nawet doczekał się jakiegoś tam dodatku. Dla twardzieli linki do wersji trial (musicie nacisnąć różowy przycisk Trial Version):


11 komentarzy:

 1. Moje rpg marzenie zawsze chciałem tak grać! Kiedy będzie po polsku? ~ Adam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ptaszki ćwierkają że Galmadrin już kupił licencję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja słyszałem, że Imaginator. Oni się znają na mangowych i japońskich klimatach. Wydali Exalted i planują Legendę 5 Kręgów.

   Usuń
 3. Nie wiem co jest w środku ale okładka tak paskudna, że aż się na wymioty zbiera. Wydawało mi się, że jestem mało obrzydliwa i widziałam już nie jedno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znasz się kobieto i nie jesteś targetem, marsz do kuchni ~Adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A który Adam? Ten od Ewy, Waśkiewicz, czy jakiś inny?

   Usuń
 5. Wychodzi że jakiś inny, bo nie Waskiewicz, a druga połówka ma na imie Anna. ~ Adam

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chcesz penetrować erotyczne gry fabularne w polsce, to polecam żebyś ściągnął (z chomika pewnie, bo już tego nie kupisz) polską edycję In Magnae Varitatis - wydawnictwo Black Ink, ma kilka fajnych obrazków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam bo się grało. Nawet poprowadziłem parę sesji. Nawet Armie Apokalipsy wykorzystują patent z tego systemu (świadomie lub nie), że anioł musi się narodzić jako człowiek. Chociaż system sam w sobie jakoś pornograficzny nie był. Ten sam poziom ma chociażby Exalted. Przynajmniej polska wersja była oparta na wersji francuskiej o ile pamiętam, bo wersja ze SJG była już trochę stonowana.

   Usuń
 7. to jakiś gwałt na mózgu jest...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś poprostu nie toleranacyny wobec innej kultury. Wstydź się!

   Usuń