niedziela, 28 kwietnia 2013

[Iron Kingdoms] No Quarter 47 - erpegowy przegląd


Warmachine Previews

Jak zwykle mamy przegląd jednostek do gry bitewnej, które to można przy odrobinie pracy zaadoptować do systemu RPG. Część jednostek może być też inspiracją do stworzenia własnego bohatera, zwłaszcza dwie nowe jednostki kawalerii (przypominam, że w najbliższym dużym dodatku będzie dostępna nowa klasa - jeździec). Mamy więc Tempest Blazers (Gun Mage / Rider), Greylord Outriders (Arcanist / Rider), Exemplar Bastion Seneschal, Mage Hunter Infiltrator i Tactical Arcanist Corps.

Tactical Arcanist Corps - krasnoludzcy magowie bojowi

Iron Kingdoms Conversion III: Gobbers

W trzeciej odsłonie konwersji figurek pod erpega, oberwało się gobberom.

Gobbery: Alchemist / Thief, Cutthroat / Duelist, Field Mechanik / Soldier

Guts & Gears - Steelheads

Historia i opis najbardziej znanej kompani najemniczej w zachodnim Immoren.

Steelheads: Strzelec, Ciężki Kawalerzysta i Halabardnik

The Gavyn Kyle Files: Drake Macbain

Gavyn Gale przybliża nam sylwetkę Drake MacBain'a, ordyjskiego wychowanka Gwardii Monety. Ten Warcaster walczył na wielu frontach dla wielu państw i organizacji.

Mercenary Warcaster - Drake MacBain

Iron Kingdoms: Monsternomicon & Beyond

Bestiariusz zwiększył się jak zwykle o opis nowych stworków. Tym razem zostaje opisany dwugłowy pies Argus i jego zimowy pobratymca (rozpiska zwykłego Argusa dostępna jest w No Quarter +). Dostajemy też opis i statystyki kilku brutali - przerażającego Gorax'a oraz dzikich pobratymców Trollaków.

Argus

Iron Kingdoms: Foundry, Forge & Crucible: In Rare Form

Opis 6 bardzo rzadkich broni palnych, które same w sobie mogą być inspiracją na przygodę. Zwłaszcza jedyne w swoim rodzaju przeklęte artefakty. Oto jakie perełki znajdziemy:

- Przedmiot 1185 - przerażająca broń wyprodukowana przez Orgoth, przynosząca zgubę wszelkim czarodziejom. Obecnie broń uważana za zaginioną, Szarzy Lordowie dobrze płacą za wszelkie informacje pozwalające im odzyskać Przedmiot 1185.

- Pętostrzał - te trzylufowe strzelby zostały wymyślone i opracowane przez krasnoludzki klan Dolan. Mają za zadanie spowolnić i unieruchomić przeciwników, zwłaszcza wrogie warjacki.

- Klątwiarz - przeklęty pistolet z magizamkiem za którego stworzeniem stał Errigan, wyznawca Thamar. Errigan sam stał sie ofiarą swojej broni, i gdy popełnił przy jej pomocy samobójstwo, został na stałe przywiązany do tej broni jako upiór.

- Północny Wiatr - ładnie ornamentowany garłacz, który był symbolem statusu w Khadorze.

- Pojednacz - rozkładany karabin wyborowy, niebezpieczna broń w rękach zabójcy.

- Pistolet Trammela - broń nazwana tak od sławnego rozbójnika, który ukradł tą broń llaelskiemu baronowi.

Warrior's Telos

Krótkie bardzo trupiarskie opowiadanko i scenariusz do rozegrania. Tym razem na placu boju zetrą się ze sobą aż cztery frakcje. Jak zwykle karty statystyk są dołączone, które to można wykorzystać w RPG.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz