wtorek, 26 lutego 2013

[Iron Kingdoms] No Quarter 46 - erpegowy przeglądOto przed wami przegląd 46 numeru No Quarter. Numeru niewątpliwie ciekawego, a to za sprawą Rezunów Zagłady (Doom Reavers). Ale po kolei.

Hordes Gargantuans Previews

Tak jak w poprzednich numerach, i tutaj dostajemy przegląd nowych potworków do wykorzystania w Hordes. I tak jak poprzednio, można je łatwo zaadoptować do RPG. Zwłaszcza Afflictor i Razor Boar nie wymagają większego nakładu pracy. Pozostałe przyjemności to Mammoth, Mortitheurge Willbreaker i Warspear Cheftain.

Mammoth w natarciu

Guts & Gears - Doom Reavers

Rezuni Zagłady - najgorsi z najgorszych, bandziory, dezerterzy, mordercy i brutalni gwałciciele (no dobra, system jest poprawny politycznie, więc tylko bandziory, dezerterzy i mordercy), którym nie dane było stanąć przed plutonem egzekucyjnym. Khadorska armia wykorzystuje ich do dzierżenia przerażających Rozcinaczy (fellblades), starych przeklętych mieczy które zatruwają ludzki umysł podszeptami o rzezi, mordowaniu i gwałceniu (no dobra, bez tego gwałcenia).

Mamy tutaj zasady jak zagrać takim przeklętym berserkerem. Co warto zauważyć, bardzo specyficznym typem - bowiem zdarza się jednostka, która nie poddaje się w pełni zgubnemu wpływowi Rozcinacza. I kimś takim właśnie możemy zagrać. Warto też zwrócić uwagę na krótkie opowiadanko w postaci pamiętnika kapelana Eliaisa Valentiniego, który pechowo dostaje w swoje ręce jedno z przeklętych ostrzy.

Pełna mechaniczna rozpiska (bez statystyk miecza niestety) znajduje się w No Quarter Plus.

Rezun Zagłady wykańcza Zimową Gwardię

Patriot's Crucible

Krótki scenariusz do Warmachine o ataku Llaelskich bojowników na Khadorski oddział kontrolujący ważny trakt. Scenariusz posiada swoje własne specyficzne karty postaci, które można przerobić do wykorzystania w RPG. No i Vayne di Brascio ma zajefajny dwulufowy pistolet z magizamkiem.

Vayne di Brascio i jego dwulufowiec

Monsternomicon & Beyond

W tym numerze dostajemy trzy potworne zwierzaczki do wykorzystania na sesji. Brzytwonietoperze mogą działać w małych rojach, ale niektóre dorosłe osobniki (zwane Królami) mogą osiągać rozmiary dużych ludzkich dzieci. Diabłoszczury to więksi i inteligentniejsi pobratymcy zwykłych szczurów, na dodatek roznosiciele bardzo śmiertelnej choroby, zwanej Diabelską Gorączka. Raevhanski Bawół to zaś po prostu skrzyżowanie bawola z łosiem. Na sterydach. Razy dwa.

Iron Kingdoms Gazetteer - Wexmere

Opisane przykładowe miasteczko w klimatach bardzo dzikozachodnich. Mamy więc szeryfa, saloon, gorączkę złota i bogatego murzyna ponaglającego gobbery na ilustracji. Pewnie niewolnicy.

15.10 do Wexmere

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz