wtorek, 12 lutego 2013

[Iron Kingdoms] No Quarter 44 - erpegowy przeglądWyjątkowy pech goni ostatnio moje grupowe sesje - jeden gracz w szpitalu, drugi na przyuczeniu w robocie, a trzeci sam przyjechać nie chce (tchórz). Pozostał mi wiec do dyspozycji tylko czwarty najwierniejszy gracz, dla którego zacząłem prowadzić osobną indywidualną kampanię. Ale ja nie miałem tu pisać o przygodach małej Arkanomechanicznki Jamie, jej parobocie Panu Bąbelku i zaadoptowanym Rezunie Zagłady Jasonie.

Oto nowy, nieregularny cykl dotyczący magazynu No Quarter. I tego, co erpegowego w nim piszczy. Na początek, numer 44.

Iron Kingdoms Conversion: Gun Fighters

Przykład jak skonwertować figurki z Warmachine, na figurki do wykorzystania w RPG. Tematem przewodnim są strzelcy.Podejrzewam, że w naszym kraju nie przyda się nikomu. Ale oczywiście, mogę się mylić.

Od lewej: Rhulic Bounty Hunter / Duelist, Iosan Gun Mage / Pistoleer, Human Gun Mage / Rifleman
Guts & Gears: Kraken

Fabularny opis odnalezienia przez Kapitana Lornę Mosley przerażającej Cryxowego Behemota. Teoretycznie nie wiem, czy jest sens wystawiania jakiegokolwiek Kolosa na bohaterów graczy (tekst bardziej dotyczy Warmachine),  ale można z tego wyciągnąć pomysł na przygodę - w poszukiwaniu starego złomu.
Kraken przechadza się przez Miniony - art by Mariusz Gandzel

The Gavyn Kyle Files: Dawnlord Vyros

Każdy odcinek The Gavyn Kyle Files poświęcony jest opisowi jednej z ważniejszych person w Żelaznych Królestwach. W tym numerze możemy poczytać o Lordzie Świtu Vyrosie i o tym jak daje się we znaki Khadorskim czarodziejom.

Lord Świtu Vyros

Iron Kingdoms - Monsternomicon & Beyond

W końcu coś stricte do RPG. Opis trzech stworzeń żyjących w Żelaznych Królestwach. Należy zwrócić uwagę, że opis fabularny wzorowany jest na starym bestiariuszu d20, a nie na ochłapowym opisie z nowej podstawki. Dostajemy do naszej dyspozycji trzy stworki.

Pierwszy to pustynny Żuk Katafrakt, owad wielkości człowieka, który kopie doły podobne do dołów mrówkolwa.

Drugim jest Szarowilk, przerażające wilkopodobne bydle (dwa metry w kłębie), wykorzystywane przez dzikich Tharnów jako wierzchowiec.

Szarowilk
Trzeci stwór to przedstawiciel jednej z kanonicznych ras Żelaznych Królestw - Gatorman. Te człekopodobne krokodyle (utalentowane też w magii szamańskiej) mogą być zarówno przeciwnikami, jak i sprzymierzeńcami naszych bohaterów.

Szaman Gatormanów, zwany Bokorem
Iron Kingdoms - Quick Shot Scenarios: Spirit in Steel

Do dyspozycji dostajemy też krótką przygodę, której akcja rozgrywa się wokół masakry w pewnej rybackiej wiosce.

Trupy w wiosce - Art by Sang Han

War-Torn Alliances: Dark Secret

W magazynie na końcu dostajemy zazwyczaj też karty ze statystykami do wykorzystania w Warmachine / Hordes. Jednak kompatybilność z RPG jest dosyć wysoka, i można śmiało używać tego na naszych sesjach. Jedyne co trzeba przerobić, to punkty życia (zazwyczaj wystarczy przemnożyć te bitewniakowe x2) oraz na oko przydzielić Encounter Points.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz