piątek, 14 grudnia 2012

Jarosław Musiał - rysownik erotyczny

Jarosław Musiał - legendarny rysownik którego kojarzy każdy stary erpegowy dziad. To on ożywił świat Artura Szyndlera - Kryształy Czasu. Rysował też ilustracje do innych erpegów - Wiedźmin: Gra Wyobraźni oraz Oko Yrhadessa. To on zatruwał nasze dziecięce umysły gołymi cyckami i panienkami w łańcuchach.

Jest rysownikiem o rozpoznawalnej kresce. Mało kto jednak kojarzy, że to najlepszy (IMO - bo i chyba jedyny) rysownik erotyczny który popełnił komercyjnie kilka dzieł. Z tematyką sado-maso na czele.

I niestety, jak to z takimi dziełami bywa, grozi im zapomnienie i zagubienie. Tym samym, ku potomnym, wrzucam tutaj małą galerię. Osobiście żałuję, że J.M. nigdy nie założył strony ze swoimi erotycznymi rysunkami.

3 komentarze:

 1. Czy kilka ilustracji nie pochodzi z polskiego wydania którejś tam części "Pamiętników Fanny Hill"? Albo innych erotyków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ilustracje w owalach pochodzą z "Pamiętnika Zabawki", ale pewnie jest wiele poukrywanych gdzieś tam ilustracji w innych erotykach. O tyle trudno je ustrzelić, że J. M. rysował je czasami pod pseudonimem - J. M. Doveva ("doveva" to po włosku "musiał").

   Usuń
  2. O właśnie, "Pamiętnik zabawki". Ilustracje znane, tytuł już mniej :]

   Usuń