niedziela, 2 grudnia 2012

Graj fetyszem - furry


Ostatnio było futanari, teraz pora na kolejną część przeglądu fetyszów nerdów. Dzisiaj na tapetę idzie furry. Przy okazji, KFC wykrakał - Graj Fetyszem przegrywa w oglądalności tylko ze Star Wars XXX.

Fetyszofurryści erpegowi mają ogólnie lepiej niż miłośnicy pań z dodatkowym ciężarem, czy miłośniczki yaoi. Jest szansa że grupa furrystów się zbierze i będą razem wspólnie oddawać się rzucaniu kośćmi, odgrywaniu, i ogólnie yiffowaniu w jednym z furry erpegów. Najsławniejszym przedstawiciel jest tutaj chyba Albedo RPG, którego recenzja była zamieszczona w "Magii i Mieczu" (nr 41/42). Zawsze też można przerobić pod siebie jakiś uniwersalny system, jak Anima Prime czy Savage Worlds.

Oczywiście problemy zaczynają się, kiedy jesteśmy jedynym furrystą w grupie - mamy wtedy ograniczone możliwości. Należy więc zrobić rekonesans, by zapoznać ewentualne systemy z możliwością grania futrzakiem. A później namówić MG by prowadził właśnie te systemy.

Cyberpunkowe systemy - Teoretycznie większość systemów cyberpunkowych pozwala na grę pół-ludziem, pół-zwierzakiem. Chimery, hybrydy, moreau - nazw wiele, efekt ten sam. Problemem może być to, że większość tych systemów przyjmuje założenie, że hybrydy powstały jako wojskowy bojowy eksperyment. Jednak nie powinno to aż tak stanąć nam na drodze do szczęścia. Systemy te pozwalają też na małe kosmetyczne zmiany ludzi (catgirls and dogboys), jeżeli furry to dla ciebie za dużo.

Moreau w Modern D20
Dedeki i okolice - Tu naprawdę nie ma problemu. Sieć pełna jest własnych wersji antropomorficznych zwierzaków do DnD 3.0/3.5, DnD 4.0 oraz Pathfindera. Albo można zakupić jakiś dodatek, jak np. Fursona.

Fursona - z aktywną i kompetentną modelką na okładce
Exalted - System który daje nam duże możliwości dla każdego nerdowskiego zboczeńca. Fetyszraj. Po pierwsze mamy Lunarów, zmiennokształtnych którzy mają trzy formy - ludzką, zwierzęcą i furrystyczną. Problem może się zacząć, gdy MG nie dopuści nam wybrańców Luny do gry. Na to też się jednak znajdzie sposób - kiedy Lunar pod postacią zwierzęcą spółkuje z ludzką kobietą, a i do Wylda blisko, z takiego związku rodzą się zwierzoludzie (pisałem coś o Fetyszraju?). Taki zwierzoczłek może zostać Solarem.

Magnificent Jaguar - kanoniczna postać z Exalted w trzech postaciach

Crystalicum - Mamy też polski akcent. System o którym pamiętają tylko najstarsi górale. W tym systemie można było grać kotowatym Ka-Dis lub psowatym Kalb. Pytanie, czy ktokolwiek jeszcze w to gra?

Ka-Dis z Crystalicum
Hot Chicks RPG - Zły seksistowski system ze złymi paskudnymi ilustracjami i ze złą mechaniką doczekał się własnego złego dodatku o furry. Sam tytuł dodatku też jest zły: Yiffy, Yaoi, and Yahooey! Ogólnie jeżeli już twój MG to prowadzi, to wiedz, ze coś się dzieje.

Miało tu być coś z Hot Chicks, ale nie będę gwałcił waszych oczu
I chwilowo to tyle. Do ufapowania następnym razem.

7 komentarzy:

 1. Ta ilustracja do Crystalicum jest specjalnie pod ten system robiona czy jakiś randomowy internetowy obrazek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ilustracja była robiona do Crystalicum Kryształowej Gry Karcianej, autora jednak nie znam, i nie wiem czy była w końcu wykorzystana.

   Usuń
 2. nie ma się do czego przyczepić - ponad 50% kobiet i wszystkie w kompetentnych pozach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha, widzisz Beamhicie, stereotyp nerda się potwierdza ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmmmmmmmmm...

   Dlaczego perwersjo umierasz?

   A poważniej - rozwiń temat :)

   Usuń
  2. Nie ma co rozwijać, stereotyp grubego, brudnego nerda który fapuje nad wszystkim co się rusza, ale lubujące się szczególnie w dziwnych japońskich wymysłach pokroju gwałtu macką, czy futrzastych cyckach ;)

   A poważnie to temat ciekawy, zabawnie i ze swadą pisany, nie poruszany szerzej w fandomie to i ludzie klikają, a że perwersja zawsze w modzie... i sex sells... ;)

   Usuń
  3. To następnym razem będzie o brudnych nerdzicach. Słowo klucz - fujoshi.

   Usuń